Od nás ke každé objednávce dostanete ZDARMA sadu na vyčištění projektoru!

Projekční lampa v projektoru je chlazena vzduchem, který prochází přes vstupní filtr, který zachycujíce prachové částice a ostatní nečistoty. Tento vzduchový filtr je nutno pravidelně čistit. Výrobcem doporučený interval čištění je každých 300-500hodin provozu dle typu projektoru a v závislosti na prašnosti prostředí. Dlouhodobé zkušenosti ukazují, že v praxi obvykle stačí vzduchový filtr čistit cca 1x za půl roku.

POZOR! U projektorů umístěných v učebnách nebo v prostorech se zvýšenou prašností je doporučený interval čištění zkrácen na 1x za měsíc nebo 1x za 100 hodin! Postup čištění je jasně a srozumitelně uveden v návodu k obsluze projektoru. K čistění postačí námi dodaná sada na vyčištění projektoru.

Pozor: Pro čištění objektivu nikdy nepoužívejte drsnější materiály. Tímto byste mohli objektiv nenávratně poškodit.

Co se stane, když není filtr projektoru a objektiv pravidelně čištěn?

Zanesený filtr eliminuje přívod chladícího vzduchu, což se nejprve projeví zvýšenou hlučností ventilátorů a následně může dojít k přehřátí a vypnutí nebo v horším případě dokonce k poškození zobrazovacích displejů, ventilátorů nebo jiných částí projektoru. Následná oprava bývá finančně náročná a není kryta zárukou (je to podobné, jako byste zadřeli motor automobilu, protože jste včas nevyměnili motorový olej). Vyšší teplota přístroje má negativní vliv i na životnost projekční výbojky.

„Pamatujte“ - při každé výměně projekční lampy, je potřeba projektor vyčistit.

Zdarma ke každé objednávce

Proto od nás dostanete ke každé objednávce zdarma sadu na vyčištění projektoru. Sada obsahuje stlačený vzduch, kterým vyfoukáte nečistoty z lampového prostoru (vždy směrem ven z projektoru, nikoliv do projektoru) a zároveň nečistoty z prachových filtrů. Dále zdarma obdržíte malou, jednoduchou sadu čistících bezprašných ubrousků (vlhčený a suchý ubrousek), na vyčištění objektivu. 


Odborné vyčištění projektoru

Pokud máte zájem o odborné vyčištění projektoru vyškolenými specialisty s několikaletou praxí, pokračujte prosím zde >>